9-LETNI NIKODEM ZAGRA NA PGE NARODOWYM

Już 10 września na PGE Narodowym olbrzymie wydarzenie! „Wielkie Granie” z okazji 10-lecia działalności. Wśród muzyków, którzy wystąpią w Warszawie będzie też 9-letni perkusista ze Zgorzelca!

Na płycie stadionu pojawi się ponad tysiąc muzyków i wokalistów, grających i śpiewających największe hity wszech czasów – razem, na żywo! Wielkie Granie na PGE Narodowym to wielka akcja zjednoczenia muzyków – instrumentalistów w jeden, największy band rockowy w Polsce.

Wśród 200 perkusistów zagra również młody zgorzelczanin. Nikodem ma 9 lat i jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu. Od dwóch lat gra na perkusji. Chłopiec jest słuchaczem prestiżowej Drum Academy w Warszawie oraz uczniem jednego z najlepszych perkusistów młodego pokolenia – Wojtka Deręgowskiego.

Nikodem na ćwiczenia poświęca kilka godzin dziennie. Jego ulubionymi zespołami są Red Hot Chilli Peppers i Rammstein. Największym marzeniem chłopca było występ z Kazikiemi, zespołem Kult i zagranie kultowego „Rapapara” z Łydką Grubasa. To drugie udało mu się zrealizować w zeszłym roku. Muzycy Łydki Grubasa zaprosili go do wspólnego grania podczas koncertu na „Lubuskim Lecie Kulturalnym”.

Talent chłopca nie umknął uwadze organizatorów Wielkiego Grania 2022 i młody perkusista zakwalifikował się do udziału w koncercie jako jeden z pierwszych uczestników. Nikodem zagra wraz z Lady Punk, Dodą, Andrzejem Krzywym, Małgorzatą Ostrowską, Urszulą, Wojtkiem Pilichowskim, Michałem Wiśniewskim, Rudą przed 40 000 słuchaczy.

Będzie jednym z najmłodszych uczestników wielkiego wydarzenia. Organizatorzy jako dolną granicę wieku ustalili 16 lat, jednakże widząc talent i zaangażowanie młodego muzyka postanowili zaprosić go do udziału w tym prestiżowym wydarzeniu muzycznym. To zwieńczenie 2 lat jego ciężkiej pracy i ogromna nobilitacja. Kto wie może w Zgorzelcu rośnie nam wielka sława. Przygotowanie młodego perkusisty możecie śledzić na jego Instagramie.