„Jak skutecznie działać w zespole ?”- zajęcia w ramach projektu Uniwersytet Dzieci w klasie 3 c

Uczniowie klasy 3c po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu Uniwersytet Dzieci. Podczas zajęć uczyli się jak skutecznie działać w zespole. Na przykładzie działania w zespole drużyny strażackiej dowiedzieli się, że skuteczna współpraca opiera się na zaufaniu, odpowiedzialności, zrozumieniu, zaangażowaniu, wzajemny szacunku oraz gotowości do rozwiązywania konfliktów. Każdy w zespole ma określoną rolę, którą pełni, na jej czele stoi lider, który kieruje działaniami, a sukces zespołu polega na wcześniejszym przygotowaniu i zgraniu. Najwięcej emocji wzbudziło Marshmallow Challenge- czyli piankowe wyzwanie. Cztery zespoły, musiały zbudować z makaronu, taśmy klejącej, sznurka i pianki stabilną wieżę w 18 minut. Budowanie wieży okazało się wyjątkowo trudnym zadaniem. Uczniowie starali się współdziałać, pomagać sobie wzajemnie, wspierać się, aby osiągnąć wspólny cel. Bardzo trudno było stworzyć stabilną konstrukcję. Zdecydowana większość utrzymywała się jedynie przez chwilę. Zadanie pokazało między innymi, że w pracy zespołowej ważna jest wspólna koncentracja na celu i zaangażowanie wszystkich.

Wioletta Zdanowicz