Sukces uczniów – ekologów SP nr 2 w Zgorzelcu

Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu zorganizował w bieżącym roku konkurs Czysty Powiat. Pierwszym celem akcji było umożliwienie zdobywania i poszerzania wiedzy oraz umiejętności, które są konieczne dla środowiska i poprawy jego stanu. Natomiast drugim celem było tworzenie proekologicznych wzorców zachowań oraz kształtowanie postaw i wartości, które zapewnią troskę i możliwości ochrony środowiska. W naszej szkole w promocję konkursu zaangażowana była Pani Anna Wełniak, która poprzez edukację w obszarze ekologii zachęciła uczniów do wzięcia udziału w akcji. Koordynatorem z kolei była Marta Kelati, która odpowiedzialna była za przebieg i formalną stronę konkursu. Nasi uczniowie osiągnęli wielki sukces, ponieważ zajęli pierwsze, drugie oraz piąte miejsce w powiecie!
Dnia 29 listopada Starosta Powiatowy Artur Bieliński zaskoczył laureatów z naszej szkoły wizytą, podczas której wręczył zwycięzcom nagrody.

I miejsce - Szymon Wójcik
II miejsce - Natalia Naraniecka
V miejsce - Jakub Kieroń

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy!
Starosta zapowiedział kolejne konkursy w niedalekiej przyszłości, już dzisiaj zachęcam do udziału.