Wycieczka uczniów SP nr 2 w Zgorzelcu do Wrocławia

W sobotę - 13.05.23r. - uczniowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do WROCŁAWIA w ramach projektu „Kompetencje na start w Gminie Miejskiej Zgorzelec”. Punktem docelowym było Centrum Edukacji Ekologicznej – Hydropolis. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili wystawę, która jest całkowicie poświęcona wodzie. Hydropolis oferuje 9 stref tematycznych, w których wychowankowie mogli m.in. pogłębiać wiedzę o funkcjach wody pełnionych w ciele człowieka, samodzielnie sprawdzić działanie starożytnych wynalazków wodnych, obejrzeć film o powstaniu wody na panoramicznym ekranie 360 stopni czy wejść do batyskafu Trieste- pierwszego statku załogowego. Mogli także korzystać z różnych technologii multimedialnych i wielu interaktywnych instalacji.

Wycieczka była udana i wszyscy miło spędzili ten dzień.