Zajęcia w ramach projektu Uniwersytet Dzieci - Ciekawscy Trzecioklasiści - Czy Afrykanie mieszkają w pałacach?

Uczniowie klasy 3C zakończyli udział w projekcie Uniwersytet Dzieci - Ciekawscy Trzecioklasiści. Ostatnie zajęcia rozpoczęły się obejrzeniem filmu prezentującego różnorodność kulturową Afryki oraz wysłuchaniem ciekawych informacji na temat jednego z jej krajów - Senegalu. Następnie uczniowie zaprezentowali i omówili przygotowane rysunki na temat własnego wyobrażenia afrykańskich domów. Pracując w małych grupach rozpoznawali i wybierali zdjęcia afrykańskich budowli, poznali również formy ich budownictwa. Porównywali zwyczaje panujące w ich domach oraz w domach afrykańskich. Wyszukiwali w różnych źródłach informacje na temat największego na świecie drzewa - Baobabu oraz możliwościach wykorzystywania go. Podczas degustacji napoju z hibiskusa oraz owocu mango poznali smaki afrykańskiej kuchni. Zajęcie zakończyły się zabawą ruchową „Wąż.”

Wioletta Zdanowicz