II miejsce chłopców i III miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu Zgorzeleckiego w klasyfikacji drużynowej w Indywidualnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce

16 maja na stadionie miejskim w Zgorzelcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Igrzyskach Młodzieży w Lekkiej Atletyce. Nasi uczniowie z powodzeniem rywalizowali na bieżni , skoczniach i rzutniach, zdobywając medale i miejsce w czołowych ósemkach. W klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli II miejsce . Medaliści wśród chłopców: Jakub Jaworski I miejsce w biegu na 110mppł, Jakub Bujanowski I miejsce w rzucie oszczepem, Adam Leszczuk I miejsce w biegu na 2000m, Tomasz Kret III miejsce w biegu na 300m, Kornel Góral III miejsce w biegu na 100m , Michał Senkowski III miejsce w rzucie oszczepem, sztafeta szwedzka ( 100-200-300-400m) I miejsce: Łukasz Kłos, Jakub Bujanowski, Kornel Góral, Jakub Jaworski. W zawodach Naszą szkołę reprezentowali również: Jan Kwieciński, Jan Kozłowski, Maciej Wróbel, Jakub Rebiger, Kacper Breczko, Marcel Małecki, Bartek Rędzia, Franciszek Lula, Krystan Tryliński, Aleksander Świercz, Sebastian Paciorek.

Uczennice z Naszej szkoły w klasyfikacji drużynowej zajęły III miejsce, Medalistki : Laura Michalak I miejsce w rzucie oszczepem, Kornelia Spendowska II miejsce w rzucie oszczepem, Kinga Spendowska II miejsce w biegu na 300mppł, Wiktoria Łysiak II miejsce w pchnięciu kulą, Lena Pomorska II miejsce w skoku wzwyż, Weronika Stankiewicz III miejsce w biegu na 80 mppł, Maja Zagajewska III miejsce w rzucie oszczepem, Sztafeta szwedzka II miejsce : Kinga Spendowska, Kornelia Spendowska, Nina Grabowska, Laura Michalak,III miejsce w sztafecie 4x100m : Maja Szczech, Weronika Stankiewicz, Lena Pomorska, Roksana Podłużna. W zawodach reprezentowały: Agnieszka Nolbert ,Maja Tokarczuk, Paulina Świetlińska. Gratulujemy i życzymy powodzenie 26 maja w zawodach wojewódzkich.