Nasi humaniści najlepsi w powieci!

Uczniowie naszej Szkoły po raz kolejny wzięli udział w Powiatowych Zmaganiach Humanistycznych organizowanych przez  Filię Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej. I po raz kolejny zajęli pierwsze miejsce! W tym roku szkolnym konkurs przebiegał pod hasłem „Życie w dwudziestoleciu międzywojennym”. Odbył się w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

Naszą szkołę reprezentowała grupa teatralna w składzie:

Sandra Wojtków – kl. VI b,

Julia Piotrowska – kl. VI a,

Aleksandra Mielewczyk – kl. V b,

Małgorzata Durak – kl. V b,

Julia Pławska – kl. IV a

oraz grupa uczestnicząca w turnieju wiedzy w składzie:

Jakub Wasilewski – kl. VI a,

Łukasz Radziun – kl. VI a,

Bartosz Socki – kl. VI b.

Opiekunami grupy są p. Elżbieta Górecka i p. Piotr Zubrzycki. Za okazaną pomoc dziękujemy również p. Janinie Rothkegel i p. Anicie Fink – Wojtków.

Naszym zwycięzcom serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że poświęcili wiele czasu na zapoznanie się z wskazanymi lekturami, dziełami sztuki, umiejętnością posługiwania się pojęciami z zakresu wiedzy o kulturze a także wykazali się kreatywnością, zaangażowaniem i inwencją w przygotowaniu prezentacji teatralnej.