Wycieczka do Karpacza klas 2a i 3e

W dniu 29 września 2016 roku uczniowie klas 2a oraz 3e udali się na wycieczkę do Karpacza. Jako pierwsza na naszej trasie znalazła się świątynia Wang, gdzie wysłuchaliśmy ciekawej historii tego miejsca i obejrzeliśmy wyjątkową budowlę, przywiezioną w całości na statku, zbudowaną bez użycia gwoździ.Następnie odwiedziliśmy Muzeum Zabawek. Oglądaliśmy tam zabawki z całego świata, które miastu przekazał Henryk Tomaszewski- wybitny artysta i twórca Wrocławskiego Teatru Pantomimy. W kolejnej części zwiedzania – po wejściu do miasteczka westernowego z Ameryki końca XIX wieku, w kłębach kurzu wzbitego przez końskie kopyta dzieci zobaczyły prawdziwy obraz „Dzikiego Zachodu” oraz walkę dzielnego szeryfa z okrutnymi złoczyńcami.

Ewelina Stefaniak   Małgorzata Marek-Konopska