Spektakl profilaktyczny "Pszczoły"

W dniu 18 listopada 2016 r. nasz szkolny teatr „Szuflada” na zaproszenie  Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Zgorzelcu odwiedził podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Zgorzelcu w związku z obchodzonym Dniem Seniora. Specjalnie z tej okazji teatr przygotował nowy spektakl profilaktyczny, pt. „Pszczoły”, który swoją premierę miał właśnie przed pensjonariuszami domu pomocy społecznej.
Spektakl opowiada o życiu rodzinnym. Odwołuje się do świata wartości, pracy i niesienia pomocy słabszym i schorowanym. Bohaterowie uczą się pokory i poznają zasady przemijania.
Po spektaklu uczniowie wręczyli seniorom samodzielnie upieczone babeczki, a seniorzy pięknie podziękowali brawami, słodyczami i … łzami wzruszenia.  Emocji było wiele. Nasi uczniowie również byli bardzo poruszeniu przy wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych i biesiadnych.
I tak rozpoczął się kolejny projekt naszej szkoły w zakresie integracji społecznej, pn. „Junior- Senior – między nami pokoleniami”. Już planujemy kolejną wizytę u seniorów i wspólne kolędowanie.

Sobota, 2018-09-22

Imieniny: Maury, Milany