Jasełka

W dniu 21 grudnia 2016 r. odbyło się  już drugie spotkanie w ramach naszego nowego projektu pn. Junior-Senior, czyli między nami pokoleniami. Tym razem to seniorzy z Domu Pomocy Społecznej Ostoja w Zgorzelcu wraz z pracownikami odwiedzili naszą szkołę, aby wspólnie obejrzeć przygotowane jasełka. A jasełka były niezwykłe... ich fabuła rozgrywała się  właśnie w domu spokojnej starości, a bohaterami byli ich mieszkańcy, personel i kierownictwo placówki.
Było mnóstwo wrażeń i wzruszeń, gdyż młodzi wykonawcy profesjonalnie odegrali swoje role. Spotkanie wzbudziło wiele emocji nie tylko wśród ludzi, którzy „jesień” swego życia spędzają   w DPS-ie, ale również wśród naszych uczniów, którzy podarowali im najwspanialszy prezent – szacunek, podziw oraz chwile radości.

Podziękowaniom nie było końca, a najlepszą oceną występu było zaproszenie pani kierownik Renaty Rosiejak  do ponownej wizyty w DPS i przedstawienie jasełek dla wszystkich mieszkańców, którzy ze względu na swoje ograniczenia fizyczne nie mogli u nas zagościć.

Po jasełkach uczniowie zaprosili naszych Gości na wspólny poczęstunek i kolędowanie. W miłej, przedświątecznej atmosferze Pani Maria, Pani Jadwiga i Pani Helena cierpliwie odpowiadały na wszystkie pytania dzieci o swoim młodzieńczym życiu, o życiu w Domu Pomocy Społecznej.

Na zakończenie mieszkańcy DPS i pracownicy obdarowani zostali przez uczniów ręcznie wykonanymi aniołkami. Mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej „Ostoja”  odwdzięczyli się własnoręcznie wykonanym pięknym stroikiem bożonarodzeniowym.

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci i sercach. Uczniowie przekonali się jak niewiele trzeba, aby sprawić drugiemu człowiekowi radość i choć przez chwilę pozwolić zapomnieć  o szarości dnia. To spotkanie stało się wspaniałą lekcją tolerancji i otwarcia na potrzeby i oczekiwania drugiego człowieka.

zdjęcia kliknij  link                           zdjęcia kliknij link