"ALFA" w SP2

W ostatni dzień przed feriami w dniu 10.02.2017 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia  z  funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu  w ramach programu „ALFA”.
W spotkaniu udział wzięli uczniowie wszystkich klas 6.  Program ukierunkowany jest na aktywność profilaktyczną w zakresie podnoszenia świadomości i kształtowania pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.
Policjant  prowadzący zajęcia poruszał zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa, właściwych postaw i zachowań w sytuacji zagrożenia.  W czasie spotkania prowadzący  wykorzystywał opracowane specjalnie dla tego programu materiały dydaktyczne.
Uczniowie przyswajali wiedzę dotyczącą reagowania w sytuacjach m.in. w czasie, gdy usłyszą strzały, czy też w sytuacji zauważenia podejrzanego pakunku.
Na zakończenie spotkania, w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przypominał również o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku.