Pierwsza pomoc 2c

"Klasa małych ratowników"- taki temat omawiali na jednej z lekcji uczniowie klasy 2c. Okazało się, że teorię mamy w "małym palcu", znamy numery alarmowe do Policji, Straży Pożarnej i na Pogotowie. Wiemy wszystko o numerze 112, umiemy prawidłowo wezwać pomoc. Ale nie wiemy jak działać w praktyce, w jaki sposób możemy uratować człowieka. I właśnie takich czynności mogliśmy się nauczyć na warsztatach udzielania pierwszej pomocy przemedycznej. Trenowaliśmy układanie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej, sprawdzaliśmy, że nawet dziecko jest w stanie ułożyć w tej pozycji osobę dużo większą i cięższą od siebie. Na kilku fantomach próbowaliśmy też swoich sił w reanimacji. Okazało się, że wykonanie 30 ucisków i 2 wdechów to bardzo duży wysiłek. Ale ten wysiłek może innym uratować życie. Więc warto nie być obojętnym.
Danuta Konieczna klasa 2c