Mały Mistrz w SP2

1 marca 2017 roku w Jaworze odbyła się konferencja szkoleniowa dla nauczycieli realizujących program Mały Mistrz. Podczas tej konferencji zostały wręczone przez Panią Iwonę Krawczyk Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego nagrody za 3 letnią pracę w programie w postaci sprzętu sportowego. Naszą szkołę reprezentowali będący w programie nauczyciele wychowania fizycznego pani Danuta Śliwińska i Pan Marcin Filozof. Podczas konferencji odbył się pokaz akrobatyki sportowej w wykonaniu najmłodszych zawodników KS Olimpia Jawor.

Program ten w naszej szkole realizowany jest od 2013 roku początkowo pod nazwą Sprawny Dolnoślązaczek a następnie Mały Mistrz. Jego istotą jest uatrakcyjnienie lekcji wychowania fizycznego poprzez udostępnienie uczniom nowoczesnego, bezpiecznego sprzętu sportowego oraz zachęcenie uczniów do nowych form aktywności fizycznej. Program ten obejmuje uczniów z klas I-III.