Przedszkolaki w naszej szkole!

16 marca przedszkolaki z grupy Żabek i Słoneczek z Przedszkola nr 9 w Zgorzelcu odwiedziły Szkołę Podstawową nr 2. Niektóre dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg szkolny, było to dla nich nie lada przeżycie. Przedszkolaki zostały przywitane przez Panią wicedyrektor Aleksandrę Piotrowską oraz zaproszonych gości Pana Waldemara Woźniaka z grupą uczniów ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu. Podczas zajęć dzieci miały okazję poczuć się małymi ratownikami. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Wiele emocji wzbudziły pokazy czynności w zakresie resuscytacji wykonanej na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem Pana ratownika Waldemara Woźniaka oraz jego pomocników, mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Okazało się, że przedszkolaki świetnie znają numery alarmowe.  Następnie Pani pielęgniarka szkolna Bożena Rożek zapoznała dzieci z wyposażeniem apteczki oraz przeprowadziła, krótką lekcję bandażowania. Atrakcją zajęć był występ dziewcząt z grupy teatralnej „Szafa” pod opieką Pani Marzeny Katy. Na zakończenie wszyscy razem zasiedli do wspólnego stołu. W radosnych nastrojach dzieci wróciły do przedszkola. Dziękujemy Wam za przybycie! Czekamy na Was 1 września!
Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji zajęć otwartych Panu Waldemarowi Woźniakowi wraz z grupą uczniów klas służby zdrowia. Podziękowania należą się również pracownikom naszej szkoły, Paniom: B. Rożek, A. Piotrowskiej, M. Katy, B. Burdzy, M. Marek- Konopskiej,A.Burdzy,  E. Lisieckiej, A. Celińskiej, M. Hamerze, B. Wędzel i  Grażynie Michalik-Wojtukiewicz.