Wiosenna wycieczka do lasu

10 kwietnia klasy 4a, 5a oraz klasa 3c wybrały się do Nadleśnictwa Ruszów, aby obserwować budzącą się przyrodę leśną. Była piękna, słoneczna pogoda. Dzieci miały okazję zobaczyć czaple, żuczki oraz żermia  bobrów. Wsłuchiwały się w odgłosy lasu i próbowały szczawik zajęczy. Pan leśniczy zdementował kilka mitów na temat zwierząt leśnych. Uczniowie dowiedzieli się, że wilki wcale nie czyhają na człowieka, ale wręcz go unikają. Następnie dzieci czekała niespodzianka- pieczenie kiełbasek oraz zabawy na świeżym powietrzu.
Nasz wyjazd odbył się dzięki Stowarzyszeniu „Społecznemu  Komitetowi Ochrony Miejsc Pamięci Narodowej”. Bardzo dziękujemy panu prezesowi Ryszardowi Laparowskiemu oraz panu Zbigniewowi Kursa.