VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (VII WMTDAY)

W dniu 29 września 2017r. odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (VII WMTDAY). Uczniowie klas IV i V podczas lekcji matematyki rozwiązywali łamigłówki i zadania związane z tabliczką mnożenia. Były to m.in. zadania typu „Prawda czy fałsz?” czy  „Bystrzak”. Konkurs podzielony został na 3 rundy, w trakcie których uczestnicy musieli wykazać się biegłością rachunkową jak i spostrzegawczością. Niełatwo było, ale udało się wyłonić tegorocznych MISTRZÓW TABLICZKI MNOŻENIA:kl.

IV a- Wojciech Łaziński

kl. IV b- Wiktor Lisakowski

kl. IV c- Oliwia Nicoś

kl. IV d- Kinga Czajkowska

kl. V a- Nikodem Stankiewicz

kl. V b- Natalia Piasecka

kl. V c- Szymon Gałkowski

kl. V d- Jakub Jaworski

Zwycięzcy VII WMTDAY otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Należy również wspomnieć o ciekawych i oryginalnych plakatach wykonanych przez uczniów, które zachęcały do wzięcia udziału w konkursie. Zostały one wywieszone na korytarzu szkolnym i w gabinecie matematycznym.