„Ano chciałeś, masz wesele”

19 października uczniowie z koła teatralnego przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów słuchowisko  pt. „ Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W ten sposób przyłączyliśmy się do akcji Narodowe Czytanie, która organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Akcja ta otwiera cały cykl ogólnopolskich spotkań i wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. W tym roku Polacy wybrali  „ Wesele” arcydramat Stanisława Wyspiańskiego aby przeczytać ją razem i przypomnieć sobie te niezwykle ważne dla naszej historii i kultury ciekawe wersy dramatu. Dzięki umiejętniej interpretacji dialogów słuchacze przenieśli się w czasy XIX wiecznej obyczajowości. Było wesoło i ciekawie. Dopełnieniem była projekcja fragmentów filmu pt. „ Wesele”  w reżyserii Andrzeja Wajdy .  Na koniec  uczniowie wspólnie rozwiązywali  quiz ze zrozumienia  tekstu oraz okoliczności  powstania utworu.

Wtorek, 2018-01-16

Imieniny: Mascelego, Walerii