Kolejne spotkanie edukacyjno-profilaktyczne ze specjalistą za nami

W dniu 9 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie edukacyjno-profilaktyczne.

Tym razem uczniów z klas 6 i 7 oraz 2 i 3 z oddziałów gimnazjalnych odwiedziła pani Andżelika Wiciak – rodzinny kurator sądowy z Sądu Rejonowego w Zgorzelcu, która w bardzo przystępny sposób opowiadała o sprawach ważnych i trudnych.Celem spotkania była szeroko rozumiana profilaktyka, przeciwdziałanie postawom demoralizującym, zapobieganie czynom karalnym oraz patologiom społecznym. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zadaniami kuratora w procesie wychowawczym dzieci i młodzieży, która popadła w konflikt z prawem.Pani kurator uświadamiała uczniom, gdzie istnieją granice między głupstwem a przestępstwem, żartem a wykroczeniem, odwołując się przy tym do swoich doświadczeń zawodowych.Uświadomienie i przybliżanie uczniom tematyki odpowiedzialności karnej osób nieletnich jest ważnym elementem w procesie wychowawczym.
Spotkanie z kuratorem było dla wszystkich bardzo wartościową lekcją. Marzena Kata – pedagog szkolny.

Niedziela, 2018-09-23

Imieniny: Bogusława, Liwiusza