FESTYN MIKOŁAJKOWY W SP2

W dniu 6 grudnia do naszej szkoły zawitał Mikołaj. I w tym roku również wpadł do dzieci z wizytą - niespodziewanie i oryginalnie.

Nauczycielski Teatr FERWOR przygotował edukacyjny spektakl mikołajkowy, pt. „Powrót do przeszłości”. Autorem scenariusza i reżyserem była pani Marzena Kata – pedagog szkolny. Aktorzy (nauczyciele i rodzice) wspaniale przenieśli publiczność w fantastyczny świat wartości. Spektakl przekazywał treści edukacyjne, dzieci dowiedziały się, jakie niebezpieczeństwa na nich czyhają, gdy zostają same w domu, albo w nieodpowiedni sposób korzystają z internetu. Spektakl zachęcał również rodziców do refleksji na temat wspólnie spędzanego czasu ze swoimi pociechami.
Zwieńczeniem przygody głównej bohaterki Karolinki była wizyta Mikołaja, w towarzystwie – tym razem nie elfów - ale najprawdziwszej Śnieżynki.
Mikołaj z radością rozdawał wszystkim klasom przygotowane prezenty i robił pamiątkowe zdjęcia.
Nie lada gratką były dla wszystkich uczniów przygotowane stoiska mikołajkowe (słodka kawiarenka, mikołajkowa loteria, kącik z ozdobami, gorąca czekoladą, mikołajkowa foto budka, itp.), o które zadbali rodzice, wspólnie z wychowawcami.
Wiele emocji wzbudziły mikołajkowe wyścigi, które wspaniale poprowadziła pani Danuta Śliwińska. Sala gimnastyczna w tym dniu przypominała piękną krainę Mikołaja, a nie miejsce do ćwiczeń, dzięki fantastycznym, świątecznym dekoracjom pani Beaty Burdzy.
Wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły serdecznie dziękujemy. To dzięki takiej współpracy i zaangażowaniu dzieci na długo zapamiętają tę wyjątkową wizytę, tego wyjątkowego Dobrodzieja.
Więcej zdjęć na szkolnym fecebooku