Jak żyć ze smogiem?

Już wiemy co to jest i jak tworzy się smog? Podczas poniedziałkowych zajęć uczniowie klasy I c dowiedzieli się jak walczyć ze smogiem.
Na początku zajęć przeprowadzono eksperyment, w którym uczestniczyły dzieci podzielone na 6 zespołów: szkło, plastik, metal, papier, bio i inne. Ich zadaniem było posegregowanie śmieci. Wykonali je wyśmienicie i doszli do wspólnego wniosku, że segregacja zmniejsza ilość odpadów. Już wiedzą, że posegregowane odpady można oddać procesowi recyklingu.  Podczas zajęć był czas na wykonanie znaczków recyklingowych i zabaw utrwalających zdobyte wiadomości. Następnie uczniowie wysłuchali wykładu, w którym prowadzący zwrócił szczególną uwagę na problem palenia śmieci i ich skutków. Wspólna dyskusja skończyła się podsumowaniem:
- nie wolno palić śmieci;
- śmieci należy segregować;
-nie wolno palić złej jakości węgla;
- nie wolno palić mokrego węgla w kominkach;
- trzeba wymienić stare węglowe piece na nowe.

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne antysmogowe. Miały  zadanie domowe-  podzielić się zdobyta wiedzą z bliskimi.