STYPENDIA NAUKOWE, SPORTOWE I ARTYSTYCZNE

O tym, że warto mieć dobre wyniki w nauce, sporcie a także osiągnięcia artystyczne, w sposób szczególny przekonali się uczniowie naszej szkoły.

To właśnie dla takich młodych-zdolnych przygotowano stypendia, które otrzymują z rąk Burmistrza Miasta Zgorzelec – Rafała Gronicza.

Przyznawanie stypendiów dla uzdolnionej młodzieży i dla uczniów, którzy z sukcesami uprawiają sporty, mają osiągnięcia artystyczne, to corocznatradycja, które Gmina Miejska Zgorzelec przyznaje od 2008 roku.

Uczniowie, za sukcesy w nauce i sporcie, otrzymują wsparcie finansowe, które z pewnością jest wielką motywacją do jeszcze lepszych wyników i cięższej pracy.

Uroczystość wręczenia nagród stypendialnych odbyła się w tym roku 8 października 2018 r. w Miejskim Domu Kultury                 w Zgorzelcu.

W tym roku stypendia za szczególnie wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe oraz artystyczne z rąk burmistrza odebrało 101 uczniów. Bardzo cieszy fakt, że coraz więcej uczniów jest nagradzanych.

Na spotkanie, oprócz tegorocznych stypendystów, przybyli także ich rodzice, którzy nie kryli wzruszenia.

Jesteśmy dumni, że ci młodzi ludzie zostali zauważeni                                 i docenieni, a ich talenty nie zostały zaprzepaszczone, tylko mają szansę rozwijać się w najlepszych do tego warunkach.

Życzymy dalszych sukcesów.

KaMa