Kolejne spotkanie z przeszłością, czyli XXI Dolnośląski Festiwal Nauki

W dniach 18-19 października 2018 r. uczniowie z klas 6-8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum uczestniczyli w XXI Dolnośląski Festiwal Nauki. Wykłady o różnorodnej tematyce prowadzone były w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

Dolnośląski Festiwal Nauki to coroczna impreza odbywająca        się pod koniec września i w październiku na Dolnym Śląsku, mająca      za cel popularyzację nauki w społeczeństwie. Festiwal organizowany     jest od 1998 roku. Organizatorami przedsięwzięcia są wrocławskie uczelnie i lokalne jednostki PAN (Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnych oraz Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych), przy współudziale różnych instytucji kultury i firm.

Dzięki udziałowi w XXI Dolnośląskim Festiwalu Nauki uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin.

KaMa

Czwartek, 2018-11-15