Druga edycja Konkursu Pięknego Czytania rozstrzygnięta

W czwartek 08 listopada w szkolnej bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania, podczas którego uczniowie z klas IV walczyli o tytuł Mistrza Pięknego Czytania.

W tym roku zmagania były związane z obchodami 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego też wybór repertuaru nie był przypadkowy. Uczestnicy mieli do zaprezentowania jeden rozdział, a właściwie jedną tajemnicę z książki pt. „Marszałek Józef Piłsudski. Polscy superbohaterowie” Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby.

Ocenie jury podlegały: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja, interpretacja czytanego tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że Mistrzem, a właściwie Mistrzynią Pięknego Czytania została uczennica klasy IVas Olga Śliwińska, która za swoją prezentację otrzymała 58 punktów. Tuż za zwyciężczynią, z 57 punktami, uplasował się pierwszy wicemistrz – Łukasz Kłos z klasy IVd.

Tytuł drugiego wicemistrza przypadł w udziale Roksanie Podłużnej z kl. IVas, która zdobyła 53,5 punkta.

Gratulacje i podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, a byli to: Puchalska Asia, Tokarczuk Maja, Gorbacz Ola z kl.4c, Bobolewski Damian, Łukasz Kłos z 4d, Mączka Julia, Słoniowska Zuzia z 4b oraz Śliwińska Olga, Podłużna Roksana, Michalak Laura z 4as.

Uczniowie ci musieli zmierzyć się z presją czasu, a także tremą związaną z występem przed komisją. Podziękowania także należą się rodzicom.

I. Miklaszewska - Stawowa