XXV Regionalny Konkursu Biologiczno – Ekologiczny Szkół Gimnazjalnych

W dniach 15-16.11.2018 r. miał miejsce XXV Regionalny Konkurs Biologiczno – Ekologiczny Szkół Gimnazjalnych. Z rejonu zgorzeleckiego, podczas eliminacji rejonowych, w pierwszej turze zakwalifikował się Michał Ilnicki, uzyskując 25 punktów

Po rozpatrzeniu punktów we wszystkich rejonach, zakwalifikowano jeszcze drugiego naszego ucznia - Igora Radeckiego, który napisał test, klasyfikując się na drugim miejscu.

Etap regionalny połączony był z wycieczką krajoznawczą dla uczestników (Ruszów - Henryków Lubański – Świeradów). W godzinach przedpołudniowych odbył się etap regionalny - część pisemna w Ruszowie, tam też miała miejsce wycieczka zorganizowana przez Nadleśnictwo Ruszów, wspólne ognisko. Następnie udaliśmy się do Henrykowa Lubańkiego, gdzie podziwialiśmy najstarsze drzewo - cis, później odwiedziliśmy uzdrowisko w Świeradowie. Na godzinę 18 dotarliśmy do schroniska w Staniszowie, tam zjedliśmy obiadokolację.

Ścisły finał polegał na rozpoznawaniu gatunków roślin i zwierząt chronionych i ustne odpowiedzi z zakresu ekologii.

Ostatecznie w finale zajęliśmy:

Michał Ilnicki - 9 miejsce

Igor Radecki -16 miejsce