WYCIECZKA KLASY 6A, 8B SP i 3D GIMNAZJUM DO PRAGI

O tym, że stolica Czech jest niezwykle pięknym „miastem z duszą”, pełnym bezcennych zabytków, miastem, którego atmosfera przyciąga nie tylko turystów, mogli przekonać się uczniowie klasy 6a, 8b SP i 3d gimnazjum, którzy 13 grudnia wybrali się do Pragi na wycieczkę klasową. Wędrówka po mieście to niezapomniana przygoda, co chwilę zaskakująca urokliwymi zakątkami, uroczymi zaułkami, bulwarami czy placami. Praga potrafi zachwycić każdego, zwłaszcza zakochanych w starociach i zabytkach. Uczniowie wrócili do domów pełni niezapomnianych wrażeń.

Oto relacja jednego z uczestników:

13 grudnia 2018 roku odbyła się jednodniowa wycieczka do Pragi. Podróż przebiegła bez większych problemów i trwała około trzech godziny. Pierwszym punktem wycieczki był wielki, piękny kompleks zamkowy na Hradczanach. Potem przeszliśmy przez uroczy placu zamkowym w stronę kościoła św. Wita. Po zwiedzeniu kościoła, udaliśmy się w stronę wejścia na stare miasto Pragi. Schodząc w dół Złotej Uliczki, z przepięknymi kamienicami, znaleźliśmy się na moście św. Karola, gdzie przewodnik pokazał nam rzeźby postaci z dawnych lat. Most jest wybudowany nad piękną rzeką Wełtawą. Znajduje się na nim aż 30 posągów postaci żyjących w dawnej Pradze. Najważniejszym punktem wycieczki był  jednak Jarmark Bożonarodzeniowy, na środku którego stała wielka choinka, z wieloma ozdobami i widać ją było z bardzo daleka. W drodze do autokaru przewodnik pokazał nam ulicę ze sklepami najpopularniejszych projektantów mody znanych na całym świecie (Gucci, Burberry, Yves Saint Laurent). Podczas podróży powrotnej została przygotowana dla nas ,,Mini Loteria'', która polegała na wylosowaniu czerwonego papierka, ukrytego w jednym z kilkudziesięciu cukierków. Nagrodą okazały się puzzle, które wylosował chłopiec z klasy VIII b. Droga powrotna minęła szybko i bez żadnych problemów. Szczęśliwie dojechaliśmy do Zgorzelca.

Katarzyna Mańkowska