OBÓZ SPORTOWY I JĘZYKOWY

W dniach 25.01-3.02 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny spędzili czas w Karpaczu na obozie sportowym oraz językowym. Młodzi sportowcy mogli rozwijać swoje umiejętności podczas intensywnych treningów w górach oraz w hali sportowej, a że pogoda zimowa dopisała, widoki podczas treningów były wspaniałe. Grupa językowa uczyła się języka niemieckiego poprzez zabawy i gry językowe oraz projekty, dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w terenie, gdzie uczniowie poznawali geograficzne określenia w obcym języku i wykorzystywali je później w grach i zadaniach. Nie obyło się bez wycieczek w góry: grupy sportowe, w ramach bardzo intensywnego i trudnego treningu, dotarły do Przełęczy Okraj, z której rozciąga się fantastyczny widok, grupa językowa udała się na mniej wyczerpujący  spacer do wodospadu „Ponura Kaskada”. Wspólnie udali się także w góry, do schroniska Łomniczka.

Uczestnicy obozu nie tylko ciężko pracowali, ale mieli również mnóstwo rozrywek: wybrali się na wycieczkę do huty szkła w Piechowicach, gdzie poza obserwacją, jak powstają szklane przedmioty, mieli możliwość sami stworzyć wzór na szklance i breloczku, który potem mogli zabrać ze sobą. W ramach relaksu i regeneracji korzystali z jacuzzi i sauny, które znajdowały się na terenie ośrodka. Grupa językowa wybrała się dodatkowo na kręgle oraz do Muzeum Ducha Gór, gdzie miała możliwość poznać wiele ciekawych historii i się pobawić.

W końcowych dniach obozu uczniowie skorzystali z uroków parku wodnego w Hotelu Gołębiewski. Pożegnalnym akcentem i już tradycją stało się obozowe ognisko, podczas którego każda grupa z pokoju prezentowała krótkie programy artystyczne. Było dużo tańców, śpiewów i śmiechu. Kolejny obóz pozostawił mnóstwo wspomnień, nowych umiejętności i ciekawych doświadczeń.

Magdalena Ponarad