EUROWEEK KLAS 6 (FOTORELACJA Z 3 DNI)

W niedzielę 24.02.2019 r. uczniowie klas 6 z naszej szkoły dotarli do miejscowości Lądek Zdrój w województwie dolnośląskim, gdzie przez kolejne 4 dni będą uczestnikami projektu szkoleniowego Euroweek – Szkoła Liderów. Wyjazd zorganizowali wychowawcy klas – A. Fink -Wojtków, J. Szeremeta oraz R. Chojnacki. Po wspólnej kolacji odbyło się uroczyste powitanie, zapoznanie z wolontariuszami oraz harmonogramem zajęć. W poniedziałek uczniowie odwiedzili mi.in. pijalnię wód oraz wzięli aktywny udział w zajęciach na świeżym powietrzu.

Projekty zrealizowane przez naszych szóstoklasistów to m.in.:

- super hero (zaprojektowanie i narysowanie charakteryzacji i przedstwienie postaci w języku angielskim),

- gry zespołowe na dworze (pogoda dopisuje),

- poznanie zwyczajów, kultury i strojów przedstawicieli z Birmy, nauka skomplikowanego języka birmańskiego,

- tworzenie programu telewizyjnego EUROWEEK (przeprowadzenie wywiadu, telenowela, reklama, muzyka, program o zwierzętach, talent show i wiadomości),

Tworzenie projektów sprawiło uczniom wiele radości. Podsumowaniem pracy była wspólna dyskoteka.

Janina Szeremeta, Anita Fink - Wojtków, Radomir Chojnacki