WYRÓŻNIENIE DLA UCZNIÓW KLASY 1A W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE EDUKACYJNYM "SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW"

Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas 1-3. Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka - pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, dzieci otrzymały album z drzewkiem czytelniczym i za każdy dzień głośnego czytania dowolnej książki dostawały naklejkę ze Słodziakiem. Podczas wspólnego czytania w klasie poznawały kolejne przygody bohaterów książki Renaty Piątkowskiej pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Ważnym i niezapomnianym wydarzeniem dla uczniów był Dzień Głośnego Czytania. Fragmenty książki o wesołych przygodach Gangu Słodziaków przeczytała pani pielęgniarka - Bożena Rożek, wychowawczyni - pani Małgorzata Marek-Konopska oraz wybrani uczniowie. Dzieciom towarzyszyły ich ulubione maskotki- Słodziaki. Następny etap konkursu polegał na przedstawieniu własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków. Fotorelacja z Dnia Głośnego Czytania oraz piękne i oryginalne prace plastyczne zostały wysłane do organizatora konkursu. Zaangażowanie uczniów w realizację zadania konkursowego zaowocowało wyróżnieniem. Praca konkursowa klasy 1a zdobyła wyróżnienie pośród prawie 5000 prac przyjętych do konkursu. Dzieci otrzymały wspaniałe nagrody w postaci poduszek Słodziaków. Bardzo się cieszymy i gratulujemy naszym małym czytelnikom!!!

Małgorzata Marek - Konopska