LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO! NA DOLNYM ŚLĄSKU

19 maja 2019 roku na stadionie lekkoatletycznym przy ZSHiO odbyły się zawody Lekkoatletyka dla każdego! na Dolnym Śląsku. Organizatorami wydarzenia byli: OLA Bolesławiec, MKS Bolesłavia, Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki, MOSiR Bolesławiec, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. H. Sucharskiego w Bolesławcu. Celem zawodów była popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży szkolnej, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia. Gościem zawodów był Szymon Ziółkowski, który w 2000 roku w Sydney zdobył złoty medal olimpijski w rzucie młotem oraz bolesławianin, Gracjan Kozak,brązowy medalista igrzysk olimpijskim młodzieży w rzucie dyskiem. Punktualnie o 12:00 wystartowały zawody dla dzieci i młodzieży w kategorii U12 oraz U14. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy czwartej sportowej: Weronika Stankiewicz, Weronika Wolska, Krystian Tryliński - bieg na 60m i skok w dal oraz Kinga Spendowska, Olga Śliwińska, Laura Suszek, Michał Sułkowski, Kornel Góral - 60m i bieg na 200m. Kornel wywalczył srebro w biegu na dystansie 200m oraz brąz w biegu na 60m!!! W naszej reprezentancji były również dziewczynki z klasy 6d sportowej: Bianka Zdanowicz - skok wzwyż i sztafeta 6x200m i Kinga Szeliga, która uzyskała rewelacyjny czas na 300m zdobywając tym samym złoto! Kinga miała bardzo duży udział również w zwycięstwie sztafety 6x200m! Gratulacje dla wszystkich uczestników. Łącznie na bolesławieckim stadionie rywalizowało ponad 200 lekkoatletów ze Zgorzelca, Bogatyni, Głogowa, Góry, Kopańca, Leśnej, Lubina, Nowogrodźca, Olszyny, Pisarzowic, Polkowic, Rakowic i Węglińca.

Danuta Śliwińska