PODSUMOWANIE IV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM" 2019

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie po raz pierwszy włączyli się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Ta najpopularniejsza akcja czytelnicza w Polsce miała na celu promocję czytelnictwa w miłej atmosferze, bez przymusu, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo oraz pobicie ustanowionego 1 czerwca 2017 r. rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu, wynoszącego 459 409 osób. 7 czerwca uczniowie mieli przyjść do szkoły z ulubioną książką, aby o godz. 10.00, na kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut  oddać się lekturze. Czytali w klasach, na sali gimnastycznej, podczas wycieczki na łonie natury, w Miejskim Domu Kultury. W naszej Szkole czytało 228 uczniów.

Dziękujemy uczniom tych klas, które włączyły się do akcji, a były to: 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2c, 3a, 4a, 4b, 5c, 6c, 7a, 7b i 3d. Podziękowania należą się także wychowawcom i nauczycielom, którzy wsparli tę piękną ideę: p. Małgorzacie Marek-Konopskiej, p. Ewelinie Gałkowskiej, p. Elżbiecie Protasewicz, p. Grażynie Mackiewicz, p. Dorocie Klimczak, p. Iwonie Makowskiej-Rybak, p. Grażynie Michalik-Wojtukiewicz, p, Beacie Burdzy, p. Małgorzacie Jankowiak, p. Katarzynie Szczygieł, p. Paulinie Gierwatowskiej, p. Elżbiecie Góreckiej, p. Alicji Łuce i p. Katarzynie Mańkowskiej. Szczegółowe dane z przebiegu akcji dostępne będą od 1 września 2019 r. na stronie www.czytamy.org. Kolejna akcja już za rok, ale książki czekają już od dziś.

I.Stawowa i I.Gorąca