APEL Z OKAZJI ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI PRZY UL. ORZESZKOWEJ

Dzisiaj, 12 listopada, uczniowie naszej szkoły przy ul. Orzeszkowej uroczyście obchodzili 101. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie i nauczyciele wspólnie świętowali ten szczególny i radosny dzień dla naszego kraju biorąc udział w apelu przygotowanym przez społeczność uczniowską. 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123. latach niewoli wróciła na mapę Europy. Uczniowie naszej szkoły  także pamiętają o tej ważnej dacie w historii naszego kraju i pragną uroczyście obchodzić Święto Niepodległości, dlatego, z pomocą nauczycieli, przygotowali więc podniosłą i wzruszającą uroczystość, podczas której wybrzmiały piękne polskie pieśni patrotyczne, przeplatane informacjami przypominającymi burzliwą historię naszego kraju i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności. Całości dopełniła prezentacja nawiązująca do tematyki apelu.

Katarzyna Mańkowka