DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W KLASACH V-VIII

W czwartek 21.11.2019 r. na drzwiach sal lekcyjnych w całej szkole pojawiły się sentencje i przysłowia na temat życzliwości. Uczniowie na lekcjach wychowawczych tworzyli życzliwą krzyżówkę oraz mieli okazję zrobić sobie zdjęcia w życzliwej fotobudce. Uczniowie mieli za zadanie powiedzieć jedno miłe zdanie do wybranej osoby. Każdy życzliwy otrzymał naklejkową emotikonkę. Życzliwości i uśmiechu było wiele. W tym życzliwym dniu swoje święto obchodzą również PRACOWNICY SOCJALNI. Ich praca to wielka misja! Pracownicy socjalni różnych instytucji niosą pomoc ludziom potrzebującym. Dodają wsparcia, otuchy, sił do działania i odnalezienia się w trudnej sytuacji. To służba społeczna, która prowadzi do poprawy jakości życia wielu ludzi, daje im poczucie bezpieczeństwa oraz wiary w lepsze jutro. Wśród osób, którym pracownicy socjalni pomagają, są osoby z życiowymi trudnościami, seniorzy oraz dzieci i młodzież. Nasza szkoła pamiętała o pracownikach socjalnych! Delegacja składająca się z uczniów oraz pani pedagog i pani psycholog odwiedziła wszystkie instytucje na terenie miasta, w których pracują pracownicy socjalni, tj. GOPS i MOPS, DPS „Jutrzenka” i DPS „Ostoja” oraz PCPR. Na ręce dyrektorów i kierowników wręczyliśmy własnoręcznie wykonane laurki, drewnianego słonika na szczęście oraz symboliczną różę, życząc wszystkim pracownikom tych instytucji pomocowych oraz ich podopiecznym zdrowia, siły i satysfakcji z realizowanej służby.