LEKTURA W PUDEŁKU W KLASIE 6A

Jak zapamiętać omawianą w szkole lekturę? Jak utrwalić sobie świat przedstawiony w książce, bohaterów, miejsca itp.? Uczniowie klasy 6a  wybrnęli z tego problemu i przygotowali lekturę w pudełku. Prace były bardzo atrakcyjne, a dotyczyły utworu pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Zadanie polegało na tym, że uczniowie umieszczali w pudełkach „skarby” łączące się z treścią lektury, nad którą pracowali. W pudełkach znalazły się sztuczne i naturalne elementy. Pojawiły się obrazki, które symbolizowały niektóre przedmioty. Dzieci dekorowały pudełka z zewnątrz, aby nawiązać do treści książki. Gdy zajrzało się do pudełka, można było przeczytać streszczenie utworu. Dzięki takiemu zadaniu młodzi ludzie nie tylko maja szansę wykazać się pomysłowością, udowodnić, że znają treść, ale przede wszystkim trenują umiejętność argumentowania.

Katarzyna Mańkowska