SZKOLNY KONKURS ŁADNEGO PISANIA PIÓREM

W czasach komputerów, e-maili, czatów i sms’ów coraz bardziej zanika pisanie odręczne. Wśród młodzieży ten sposób komunikacji uważany jest wręcz za przestarzały. Coraz częściej młodzi ludzie stają się niezdolni do wyrażania uczuć na piśmie, mają też problemy z poprawnym pisaniem we własnym języku.

W związku z tym dnia 27 października w naszej szkole odbył się Szkolny Konkursu Ładnego Pisania Piórem dla uczniów klas 5-8. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą cierpliwością i dokładnością podczas przepisywania tekstów wiecznym piórem, tak, aby każda literka była kształtna.

Celem konkursu było rozpowszechnienie wśród uczniów sztuki kaligrafii – sztuki pięknego pisania. Uczniowie mieli za zadanie przepisanie treści wiersza Juliana Tuwima pt. „Wspomnienie”. Pod uwagę brane było prawidłowe, równomierne rozmieszczenie tekstu, poprawność ortograficzna i interpunkcyjna, kształt i proporcjonalność liter, staranność pisma, ozdobność liter.

Nagrodzone osoby:

I miejsce – Natalia Nowak (kl 8c)

II miejsce – Lena Spalik (kl. 8c)

III miejsce – Karolina Małecka (kl. 7c)

wyróżnienie – Amelia Maliszewska (kl. 6a) oraz Zuzanna Horochowska (kl. 8c)

Gratulacje!

Katarzyna Mańkowska