LEKCJA PRZYRODY W KLASIE 2C

Dnia 24 marca uczniowie klasy 2c uczestniczyli w lekcji przyrody, która odbyła się poza murami szkoły. Wykorzystując piękną, słoneczną pogodę drugoklasiści wybrali się na krótki spacer, którego celem było poznanie pomników przyrody rosnących w najbliższej okolicy. Pierwszą część wędrówki rozpoczęliśmy na ul. Powstańców Śląskich. Przy drodze, na wysokości Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych rośnie grupa 3 okazałych dębów, z których dwa zyskały ochronę pomnikową. Następnie udaliśmy się na ul. Św. Jana, na początku której rośnie grupa 3 pomnikowych dębów szypułkowych. Zajęcia w terenie sprawiły, że dzieci zwróciły uwagę i dowiedziały się, że w naszym mieści występuje wiele pomników objętych ochroną.
Wioletta Zdanowicz