Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie - Karpacz 2022

Uczniowie Naszej szkoły 14.09.2022 reprezentowali Zgorzelec w eliminacjach dolnośląskich Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich.

W zawodach brało udział blisko 300 zawodników z całego województwa dolnośląskiego , którzy startowali w dwóch konkurencjach do wyboru: bieg na 60m lub 300m i skok w dal albo wzwyż, bądź bieg na 60m lub 300m i rzut piłeczką palantową. Do zawodów ogólnopolskich kwalifikowało się 15 najlepszych zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców. Najlepiej z uczniów Naszej szkoły zaprezentował się Franciszek Hryniewiecki, który zajął 12 miejsce i tym samym zakwalifikował się do reprezentacji Dolnego Śląska na zawody ogólnopolskie, które odbędą się 30 września w Warszawie. Blisko awansu była Kalina Kicmal, która uplasowała się na 18 miejscu. W zawodach z powodzeniem startowali również :Mikołaj Figielek, Stanislav Antoniuk, Lena Szczygieł, Pola Aniszkiewicz i Emilia Radwańska.