Szkolny Konkurs Recytatorski 2023 rozstrzygnięty !!!

24 stycznia 2023r. w Szkole Podstawowej nr 2 w  Zgorzelcu odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, który był eliminacją do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu. W rywalizacji udział wzięło 40 uczniów i uczennic Naszej Szkoły, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: przedstawicieli klas 5/6 oraz 7/8. Recytatorzy zaprezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom przedstawianych utworów ( m.in. wiersze A.Mickiewicza, W. Szymborskiej, K.Wierzyńskiego ), co sprawiło duży problem komisji, która musiała wyłonić zwycięzców. Po długich obradach JURY ustaliło następujące wyniki:

W kategorii klas 5/6:

1. miejsce – Filip Sawicki
  2. miejsce  - Hanna Wiernicka
  3. miejsca – Weronika Kowalcze i Zuzanna Wielgus

W kategorii klas 7/8:

1. miejsce – Aleksandra Gorbacz

oraz 2 równoległe wyróżnienia: Joanna Puchalska i Liwia Stępień

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za rzetelne przygotowanie recytacji, a zwycięzcom życzymy godnego reprezentowania SP nr 2 w Zgorzelcu podczas Finału Powiatowego, który odbędzie się wiosną 2023r w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.