Półkolonie z projektu „KOMPETENCJE NA START W GMINIE MIEJSKIEJ ZGORZELEC” już za nami!!!

W okresie ferii zimowych  tj.  w dniach od  13.02- 17.02.2023r. oraz od 20.02-24.02.2023r. w ramach projektu pt. „Kompetencje na start w Gminie Miejskiej Zgorzelec” zostały zorganizowane półkolonie.  Uczestniczyło  w  nich łącznie 24 dzieci z naszej szkoły.

Zajęcia  prowadzone  były w  każdym tygodniu w dwóch sześcioosobowych grupach.  Pierwsza grupa uczestniczyła w zajęciach Laboratorium naukowego, druga grupa Laboratorium robotyki. Półkolonie prowadzone były przez firmę zewnętrzną „Mały Inżynier”. Półkolonie z robotami, programowaniem i eksperymentami były idealną okazją do świetnej zabawy i poszerzania horyzontów. Umożliwiły dzieciom poznanie fascynującego świata fizyki, mechaniki i informatyki. Warsztaty Laboratorium robotyki były pełne  zajęć praktycznych, na których dzieci projektowały i budowały własne roboty oraz poznawały tajniki programowania w intuicyjnych, dopasowanych do ich wieku i możliwości językach. Wszystko to przy użyciu m.in. uwielbianych przez dzieci klocków LEGO.

W trakcie zajęć Laboratorium naukowe wspólnie wykonywały wiele eksperymentów chemicznych  i  fizycznych, wykorzystując zdobytą w szkole wiedzę.