Wycieczka uczniów SP 2 W Zgorzelcu do Wałbrzycha

W sobotę - 13.05.23r. - uczniowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do WAŁBRZYCHA. Celem wyjazdu był ExploraPark przy Instytucie Badań Kompetencji, czyli park nauki i techniki. To miejsce, gdzie przede wszystkim króluje matematyka oraz wszelkie gry i zadania logiczne. Większość stanowisk zadaniowych była interaktywna, co zachęcało młodzież do eksperymentowania. Uczniowie sami wprawiali w ruch modele geometryczne brył, testowali twierdzenie Pitagorasa i tworzyli różne konstrukcje. Największe zainteresowanie wzbudziła sala lustrzana, gdzie zaciekawiły ich odbicia zwierciadlane i ich kombinacje. Wycieczka dała wszystkim wiele radości i duży zastrzyk wiedzy. Umożliwiła zgłębianie tajników matematyki poprzez zabawę.

Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu „Kompetencje na start w Gminie Miejskiej Zgorzelec”.