Wycieczka klasy 2a do Świeradowa Zdrój

W dniach 17 – 19 czerwca uczniowie klasy 2a spędzali czas na spacerach po Świeradowie i okolicy. Zaczęli od zapoznania się z miasteczkiem, jego położeniem, historią i legendą, od której Świeradów przyjął miano uzdrowiska. Podziwiali najdłuższą halę w Domu Zdrojowym oraz przynależny do niej park. Mieli wyjątkową okazję przyjrzeć się historii miasta przedstawioną na freskach w muzeum i podziwiać stuletnie „pijałki”. Zapoznali się z florą i fauną Gór Izerskich podczas rozwiązywania zadań i zagadek w drodze na Zajęcznik.
Był również czas na zabawę. Bardzo spodobały się dzieciom atrakcje na placach zabaw oraz zdobywanie „dołków” podczas minigolfa.

Dla większości dzieci był to pierwszy wyjazd bez rodziców! Jesteśmy dumne, że daliście radę!

Beata Burdzy, Ada Burdzy, Grażyna Michalik- Wojtukiewicz