Miłe odwiedziny

Przedszkolaki w odwiedzinach u pierwszaków

Dnia 13 maja 2010 roku gościliśmy w naszej szkole gości- dzieci w wieku przedszkolnym (sześciolatków) wraz z wychowawcą z Przedszkola nr 8 „Pod słoneczkiem".

Gości powitali uczniowie klasy I b z wychowawczynią J. Rothkegel. Pierwszaki przedstawiły krótki program artystyczny oraz zadania, zagadki i quiz. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki o tematyce szkolnej, pisały na tablicy znaki litero podobne oraz litery. Zapoznały się z wyposażeniem piórnika i tornistra ucznia klasy pierwszej, obejrzały książki i zeszyty. Po zajęciach dzieci zwiedzały szkołę, podziwiały prace plastyczne uczniów klasy trzeciej i pierwszej pod hasłem „Dlaczego lubię chodzić do szkoły?". Goście zaglądali do sal lekcyjnych. Dzieci oglądały pokaz taneczny zespołu „Dorotki". Na końcu otrzymały słodki poczęstunek, drobne upominki oraz folder reklamowy Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu.