Festyn w obiektywie

Nowa fotogaleria

II Festyn Rodzinny

Dnia 24 czerwca 2010 roku odbył sie w naszej Szkole II Festyn Rodzinny. Na przygotowanej scenie na podwórku szkolnym śpiewały i tańczyły dzieci, pracownicy zgorzeleckiego MOPS-u wystawili bajkę profilaktyczną "Czerwony KaptureK" a zawodnicy UKS "Warrior" Zgorzelec zaprezentowali swoje umiejetności z zakresu taekwondo. Nieopodal Rodzice ustawili "Restaurację" z pysznymi pierogami, bigosem, żurkiem oraz frytkami. Nieco dalej można było oslodzić sobie życie ciastem domowego wypieku. Z okolic sali gimnastycznej kusiły wszystkich zapachem grillowane kiełbaski.

W cieniu drzew uczniowie mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi przy konkursie

"Mój szczęśliwy dzień" lub lepiąc cudeńka w glinie.

Oczywiście na boisku trwały zmagania sportowe, w których można było wygrać m.in. MP-4.

Wśród zaproszonych gości zaszczycil nas swoją obecnością m.in. Pani Burmistrz Aneta Czułowska, Pan Andrzej Pałys - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych UM Zgorzelec oraz Ksiądz Dziekan Maciej Wesołowski.

Honorowym Gościem Festynu był Biskup Antoni Długosz ("tańczący biskup" z programu "Ziarno"). który jak zwykle zadziwiał energią i sposobem nawiązywania kontaktu z dziećmi.

Cel główny Festynu-dobra, bezpieczna zabawa dzieci w gronie rodzinnym-został osiągnięty. Wszyscy dobrze się bawili i troszeczkę zrelaksowali po dziesięciu miesiącach pracowitego roku szkolnego.

Wielkie podziękowania za organizację Festynu należą się Szanownym Rodzicom z Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu oraz sponsorom całego zdarzenia.

Dziękujemy.

Uczniowie i Nauczyciele SP 2.

Zapraszamy do obejrzenia KLIK!