POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY

Dnia 21 października 2016 r. uczniowie w naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Przyrodniczym pod nazwą „Leśny turniej” organizowany przez Zespół Szkół  w Węglińcu i Lasy Państwowe.

Jest to konkurs drużynowy składający się z czterech etapów; I- szy etap – „jesień w lesie” odbył się w Szkółce Leśnej  w Węglińcu. Nad przebiegiem czuwał leśniczy pan Marek Wawrzynek. Udział wzięło 6 drużyn z gimnazjum i 5 drużyn ze szkół podstawowych. Nasza drużyna to: Alicja Holy z VI c’ Małgorzata Mazur z klasy VI c oraz Julia Marek  z klasy VI c.
Dziewczyny spisały się dzielnie. Zdobyły 23 punkty.

Uzupełniając karty pracy wykazały się znajomością drzew i krzewów leśnych, rozpoznawały nasiona drzew leśnych, grzyby jadalne, niejadalne i trujące. Następny etap 9 lutego 2017 r. .Powodzenia!