Współpraca polsko-niemiecka klasa 1b

W dniu 2 lutego 2018 odbyły się kolejne zajęcia dla klasy 1b i ich kolegów z Görlitz w ramach współpracy polsko-niemieckiej. Tradycyjnie utworzone zostały dwie grupy. Uczniowie z pierwszej grupy wykonywali zadania w parach, przyporządkowywali zapis słowny do cyfry, wspólnie ćwiczyli wymowę liczebników od 0 do 10, pytali się nawzajem o wiek i udzielali odpowiedzi. Podczas pracy pomocą służyły im wychowawczynie. Pozostali uczniowie mieli w tym samym czasie zajęcia ruchowe z nauczyielką j.niemieckiego. Były one połączone z utrwalaniem nazw liczebników oraz imion kolegów i koleżanek ze współpracy. Wszyscy świetnie sobie radzili zarówno z zapamiętywaniem imion jak i z liczebnikami. Po krótkiej przerwie śniadaniowej nastąpiła zamiana grup. Dzisiejsze spotkanie pokazało, że praca w parach tandemowych to bardzo dobry sposób na ćwiczenie wymowy trudnych wyrazów.