Pyszne pierniki, piękne ozdoby czyli współpraca w klasie 3c

W dniu 15.12.2017 r. klasa 3c wraz z wychowawczynią panią Danutą Konieczną oraz panią od języka niemieckiego gościły w Zgorzelcu klasę partnerską i nauczycieli z Görlitz. Ponieważ spotkanie odbyło się w okresie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia, nie mogło zabraknąć na nim świątecznych akcentów. W parach tandemowych uczniowie poznawali słownictwo typowe dla Bożego Narodzenia oraz powitania Nowego Roku. Zamiast zajęć ruchowych zaplanowane zostały tym razem zajęcia plastyczne. Uczniowie samodzielnie, ale pod czujnym okiem wychowawców wykonywali piękne ozdoby świąteczne. W czasie przerwy śniadaniowej każdy mógł spróbować tradycyjnych pierniczków, które specjalnie na to spotkanie upiekły: mama Jana oraz babcia Dominika i Mateusza. Dziękujemy! Były naprawdę pyszne! Wspólne zajęcia upłynęły nam w mgnieniu oka, a na naszych niemieckich kolegów czekał już autobus. Do zobaczenia w Nowym Roku!