Marzycielska poczta

Na przełomie IV i V 2011r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas (działającego w naszej Szkole), z klas IV - VI zainicjowali akcję pisania listów do chorych dzieci.

Jej celem było nawiązanie kontaktu, okazanie im wsparcia w walce z chorobą oraz wywołanie na ich twarzach uśmiechu. Inspiracją stała się strona www.marzycielskapoczta.pl, na której znaleźli niezbędne informacje oraz profile dzieci.

Po zapoznaniu się z nimi postanowili napisać do 13-letniej Natalii chorej na mukowiscydozę oraz 12-letniego Maćka, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Poznali historię ich choroby oraz zainteresowania, a następnie przystąpili do działania, czyli pisania listów.

Szybko okazało się, że chętnych do podjęcia tej inicjatywy jest więcej. Ostatecznie do akcji włączyły się następujące klasy: 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 5c oraz 6a. Przy tej okazji słowa podziękowania należą się także paniom: Elżbiecie Tymińskiej i Elżbiecie Góreckiej, które również aktywnie włączyły się w akcję.

W listach pisanych indywidualnie lub parami nasi uczniowie informowali rówieśników o swoich zainteresowaniach, życiu w szkole, niektórzy dołączali upominki np. zdjęcia koszykarzy miejscowej drużyny, obrazki ze zwierzętami, modelami samochodów czy medal z zawodów jeździeckich. Wszystko zgodnie z zainteresowaniami adresatów by sprawić im choć trochę radości.

Listy zostały przekazane odpowiednim osobom i wkrótce trafią do rąk dzieciaków, które może na nie odpowiedzą ....

I. Miklaszewska - Stawowa