UDZIAŁ NASZYCH ÓSMOKLASISTÓW W DNIACH OTWARTYCH U ŚNIADECKICH

Dnia 31 maja 2019 r. uczniowie klasy 8a i 8b uczestniczyli w Dniach Otwartych w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu. Licealiści okazali się super zorganizowani i przygotowani. Już przy wejściu do budynku szkoły miło nas przywitali i skierowali na spotkanie do auli szkoły. Tam przywitała nas najpierw Pani wicedyrektor, a następnie rolę gospodarzy przejęli licealiści. Przewodniczący szkoły przedstawił film promujący liceum, z udziałem uczniów i absolwentów tej szkoły. Pełne uznanie dla autorów filmu! Zrobili to w taki sposób, że wszyscy oglądali go z wielkim zainteresowaniem. Następnie licealiści przedstawiali swoje klasy i charakterystykę profili. Po spotkaniu w auli, wszyscy przybyli uczniowie klas ósmych ze Zgorzelca i powiatu, zostali zaproszeni na tematyczne warsztaty. Była rozprawa sądowa zorganizowana przez klasę humanistyczną, były walki robotów przedstawione przez profil matematyczno-informatyczny i wiele innych atrakcji. Pierwsza wizyta naszych ósmoklasistów u „Śniadeckich” przebiegła w bardzo miłej atmosferze i mamy nadzieję, że udział w Dniach Otwartych pozwolił im podjąć ostateczną decyzję dotyczącą wyboru szkoły średniej.

Renata Kmieć