PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2019/2020

W piątek 29 listopada 2019 r. nowymi PRZYJACIÓŁMI biblioteki szkolnej stali się pierwszoklasiści. W poczet czytelników zostali przyjęci uczniowie klas: 1a, 1b i 1c. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, w którym wystąpiły uczennice z klasy VIc: Natalia Nowak, Alicja Sawicka oraz Hania Zwolak. W trakcie występu wszyscy wychowankowie zostali zapoznani m.in. z regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej, dowiedzieli się także, jak należy dbać oraz czego nie wolno robić czytając książki. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało zakładkę do książki. Pierwszoklasiści wypożyczyli również pierwszy raz książkę w bibliotece szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek i nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Iwona Stawowa, Ilona Gorąca