FINAŁ II POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Zbigniew Herbert – twórca bezkompromisowy - to hasło II edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu. Konkurs kierowany był do uczniów ósmych klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego celem była popularyzacja poezji wśród młodzieży, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz wspieranie uzdolnień artystycznych.

13 grudnia 2019 roku, w auli liceum, grupa 43 osób stanęła do rywalizacji na najlepszą interpretację twórczości Herberta. Uczniów serdecznie wspierali opiekunowie, a życzliwie oceniało jury w składzie: Pani Maria Kret z Biblioteki Miejskiej w Zgorzelcu, Pani Maja Mikoszek z Biblioteki Pedagogicznej oraz Pani Irena Szeliga z Biblioteki Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu. Ocenie podlegała interpretacja oraz dostosowanie tekstu do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora, a także kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 8b: Justyna Kuszaj, Amelka Traczyk, Mateusz Suchcicki oraz Szymon Drabikowski, natomiast z klasy 8a Anna Budnik. Z przyjemnością informujemy, że to właśnie Szymon Drabikowski został w tym konkursie wyróżniony. To wielki sukces, gdyż został doceniony i wybrany spośród wielu starszych od siebie uczniów. Gratulujemy.