Z wizytą u zwierzaków

Wspólna lekcja przyrody w Zwierzyńcu - Tierpark w Görlitz

Spotkanie klasy VI a (wych. I. Borkowska) w ramach współpracy z Augustum-Annen-Gymnasium z Görlitz odbyło się 22. września br. w Zwierzyńcu - Tierpark w Görlitz. Uczniowie współpracują ze sobą już drugi rok i każda z 4 polsko-niemieckich grup walczy o punkty dla swojego zespołu. Otrzymane dwujęzyczne karty pracy i zadania wymagały ścisłej współpracy z kolegami z Niemiec. Problematyczne okazało się samodzielne narysowanie wytyczonej trasy i naniesienie polsko-niemieckich informacji o konkretnych zwierzętach.

Prace zostały wstępnie zaprezentowane na spotkaniu, a dodatkowo zostaną ocenione przez nauczycieli – przedmiotowców danej szkoły. Największą atrakcą dla uczniów była czerwona panda i małe chińskie prosiaczki!